Rodinný dom

Gabriel Kelemen

„Vlastný dom je pre mňa jednoducho splnený sen“
Objekt
rodinný dom
Lokalita
Ipolynyék (Vinica)
Opis domu

Vinica, čarovná dedinka pri Veľkom Krtíši s minerálnymi prameňmi, divokými lesmi a priateľskou atmosférou, sa stala miestom, kde sa rozhodol zapustiť korene aj Gabriel Kelemen. 

Postaviť si vlastný dom bol už odmalička jeho tajný sen. Práve preto sa podujal, že si navrhne projekt podľa svojej vlastnej predstavy tak, ako si to vždy prial. Na stavbu si nenajímal firmu a rozhodol sa, že to všetko dokáže aj vlastnými rukami – iba s občasnou pomocou niekoľkých remeselníkov. Ale samozrejme za použitia tých najlepších materiálov – od PORFIXu. 

„Prečo som si vybral PORFIX? Myslím si, že najväčšou výhodou sú presné tvárnice, ktoré som získal. Nadmieru mi vyhovovala ľahká opracovateľnosť materiálov rovnako ako to, že s nimi ide murovanie naozaj veľmi rýchlo. Čerešničkou na torte je potom veľmi prijateľná cena, ktorá ma doviedla k finálnemu rozhodnutiu,“ hovorí mladý spokojný staviteľ.

Sledovať tento sen rásť bolo pre celú rodinu Gabriela Kelemena srdcovou záležitosťou. Trvalo to iba necelého pol roka a dom ako z rozprávky bol razom hotový.

Aby si boli majitelia istí a mohli sa na materiály aj kvalitu stavby spoľahnúť, obrátili sa na odborníkov z PORFIXu hlavne pri výpočte budúcej spotreby, vytvorení výkresov stropu a taktiež sme rodine vždy s radosťou poradili ohľadom technických otázok. Firmu PORFIX sa podľa ich slov rozhodli ďalej odporúčať svojim známym ale aj budúcim susedom, ktorí sa do stavby len púšťajú a hľadajú tie najjednoduchšie riešenia.  

Na otázku, čo by dnes spravil inak, sa pousmial a jednoznačne dodal: „Rozhodol by som sa pre trochu menšiu stavbu.“