Video Komerční stavby

Grácie pod Pálavou Přítluky

„Ak budem stavať znova, tak určite z PORFIXu“
Objekt
Komerčná stavba
Opis domu

Miesto jednej starej chalupy nájdete v obci Prítluky tri nové. S kamarátmi a bratom ich za neuveriteľne krátku dobu postavil Aleš Živěla. Ako hovorí, ak bude znova stavať, čo asi bude, vyberie si znovu PORFIX. S jeho vlastnosťami je maximálne spokojný.

„Pôvodne sme chceli chalupu zachrániť, ale statik ju nariadil zbúrať. Tak sme si vymysleli väčší projekt. Možnosti, z čoho stavať, bolo viac. O PORFIXe sa rozhodlo, že je ľahký, má skvelé zásobovanie a výbornú cenu. Rozhodovanie bolo veľmi rýchle,“ spomína Aleš Živěla, ktorý v nových objektoch ponúka vidiecke ubytovanie Gracie pod Pálavou.

Od polovice septembra do Vianoc – presne tak dlho jemu a jeho partii trvalo domy postaviť. „S PORFIXom bola krásna práca. PORFIX sme v pohode rezali, konštrukcia je odľahčená, takže sme stropy nezaťažovali betónom a zasekať do tvárnic inštaláciu, povedal by som, že zvládne i dieťa,“ uvádza.

Stavby nie sú zateplené, PORFIX zaisťuje v klimatických podmienkach južnej Moravy vynikajúci tepelno-izolačný komfort po celý rok.