Video Rodinný dom

Najdôležitejšie je dom dobre založiť

„V Bojišti si chvália služby i materiál PORFIXu“
Objekt
Rodinný dom
Lokalita
Trutnov
Opis domu

Na pomerne  veternom, otvorenom priestranstve v trutnovskej časti Bojiště vyrástol v priebehu 2 mesiacov nový rodinný dom. Pre bungalov s podlahovou plochou 300 m2 zvolili majitelia tvárnice PORFIX 500 Premium predovšetkým z dôvodu vynikajúcich tepelno-izolačných vlastností a ľahkej opracovateľnosti.  Ako hovorí stavbyvedúci: ,, Ide o stavebný materiál vyššej hmotnosti (oproti napríklad tvárniciam PORFIX 300), ktorý ale nie je potreba zatepľovať. Hrubú stavbu vrátane vencov zvládla partia 5 murárov s tým, že založenie nechali na odborníkov z PORFIXu.

,,Na založenie prvej rady je lepšie niekoho zavolať. Založenie domu je najdôležitejšie, je potreba premerať uhlopriečky, zachovať rovinu. Keď to neurobíte, bude vás to ďalej hnevať ," hovorí stavbyvedúci Stanislav Vyhlíd. Chváli tiež zapožičanie píly, ktoré PORFIX ponúka.

Majitelia využili aj výpočet spotreby materiálu. Vďaka nemu nemuseli riešiť nedostatočné alebo nadbytočné množstvo, po stavbe im zostala len malá kôpka odrezkov. ,,S PORFIXom sa mi stavalo dobre. Je to rýchle, jednoduché, potrebujete len pílu, ktorú vám požičajú, urobíte si uhly, nemáte žiadny odpad. Keď príde ďalší zákazník, že si PORFIX pre svoj dom vybral,  budem z neho rád zase stavať, "smeje sa S. Vyhlíd.