Video Komerční stavby

Pizzeria Kuželna Trutnov

„Splnil som si sen – aj vďaka PORFIXu, hovorí majiteľ pizzerie“
Objekt
Komerčná stavba
Lokalita
Trutnov
Opis domu

Pôvodné plány boli trochu iné, ale majiteľ dnes už fungujúcej Pizzerie Kuželna Trutnov je nakoniec veľmi spokojný. Objekt, ktorý zrekonštruoval s použitím PORFIXu, je štylový, vnútri zároveň nepoznáte, že sedíte pár metrov od cesty prvej triedy. V piizerii Davida Suka vás čaká kľud, teplo a výborná kuchyňa.

„Pôvodný zámer bol vytvoriť pizzeriu s reštauráciou so slušnou vinotékou, nakoniec sa budova postavila o poschodie vyššia, je tu penzión a prístavba, ktorá slúži ako nebytový priestor pre prevádzku lekárne,“ popisuje majiteľ s tým, že rekonštrukciu sprevádzalo niekoľko prekvapení. Pôvodná dokumentácia napríklad pracovala so stavebným materiálom, ktorý sa ukázal ako nie príliš vhodný. „Počas stavby sme začali riešiť veľa neštandardných situácií, okrem iného aj krivé steny v pôvodnej stavbe, museli sme pristúpiť na akúsi improvizáciu a ako najlepší vhodný materiál sa nám javil PORFIX. Hlavne tam, kde sme potrebovali naviazať zvyšky zvislých konštrukcií na novú stavbu, sa osvedčil ako skvelý, flexibilný materiál. Dá sa výborne opracovávať, je relatívne ľahký a ponúka perfektnú možnosť využitia,“ hovorí David Suk.

Oceňuje aj výborné tepelne-izolačné vlastnosti PORFIXu aj jeho schopnosť tlmiť zvuky zvonku. Jedným z dôležitých faktorov, ktoré pri voľbe zohľadňoval, bola aj cena. „Pri porovnaní s podobnými materiálmi sme sa dostali o radu nižšie,“ hovorí D.Suk. Zároveň chváli kalkulačku pre výber spotreby stavebného materiálu na webu PORFIXu. „Vďaka realizácie tohto projektu sa mi splnil sen – práca ma začala opäť baviť,“ usmieva sa majiteľ trutnovskej pizzerie.