Komerční stavby

Pálenica v Spišskom Hrhove

„Splňte si sny s PORFIXom“
Objekt
Komerčná stavba
Opis domu

Porfix je stavebný systém, s ktorým dokážete realizovať svoje sny. Nielen tie menšie v podobe rodinných domov, ale i tie väčšie, ktoré znamenajú realizáciu rodinných podnikov alebo výrobných hál. Ak máte v hlave obchodný plán a jeho súčasťou sú aj nové kancelárske alebo výrobné priestory, môžete sa bez obáv zveriť do rúk firme PORFIX, ako to spravil aj pán Bohuš Dzurňák zo Spišského Hrhova. Podniká v oblasti destilátov a pri vyrábaných produktoch si potrpí na kvalitu, ktorú hľadal aj pri materiáli na výstavbu liehovaru na destiláty.

Ich výrobné priestory sú náročné nielen na plochu, ale i výšku, a preto je PORFIX na takéto realizácie ako stvorený. Tvárnice s takou nízkou hmotnosťou, akou disponujú tie od PORFIXu, dokázali bez problému povynášať po lešení aj do výšky niekoľkých metrov. S výškovými metrami súvisia aj ich ďalšie výborné vlastnosti, akými sú opracovateľnosť a manipulácia. Čím menej tvárnic sa pokazí a čím viac ich je bezpečne a presne uložených, tým lepšie – tak z hľadiska množstva práce, ako aj z finančného či ekologického hľadiska. Straty sú síce povolené, ale s PORFIXom sa zredukujú na minimum.

Majiteľ si chváli aj štruktúru materiálu. V kancelárskych, ale i vo výrobných priestoroch sa predpokladá množstvo nábytku, regálov a iného vybavenia, ktoré sa často kotví do stien na príchytky. Pri tehlách, ktoré sú duté, to môže predstavovať problém. S PORFIXom ho už má vyriešený.

„Určite, keby som ďalej chcel stavať, asi by som staval len s PORFIXom,“ usmieva sa pán Dzurňák, ktorý tento stavebný materiál odporučil aj svojmu bratrancovi na výstavbu domu. Už teraz sa teší na degustáciu špičkových destilátov ich rodinnej firmy v nových priestoroch. Svoj sen nemusí len snívať, s Porfixom sa mu podarilo splniť si ho.