Prečo Porfix?

Nenecháme Vás v tom

Od PORFIXU dostanete okrem perfektného materiálu tiež nadštandardné služby. Sme pripravení byť vám po ruke po celú dobu príprav hrubej stavby. Spočítame spotrebu, požičiame pílu, prídeme pomôcť pri položení prvých tvárnic. Poradíme, ako omietať, položiť strop, poradiť si s detailami. Aby vás nič nezdržiavalo a dom rástol ako z vody.

Prečo Porfix?

5 dôvodov prečo stavať s PORFIXOM

Prijateľná cena

Systém PORFIX patrí medzi cenovo dostupné stavebné materiály dnešej doby. Nekončí to však prvotnou investíciou do materiálu, pretože aj počas samotnej výstavby s PORFIX ušetríte! Vďaka jedinečným vlastnostiam pórobetónu si všetko narežete na mieru s minimálnym množstvom odpadu a čo viac? Vďaka rýchlosti výstavby ušetríte aj náklady spojené s realizáciou.

Efektívna opracovateľnosť

Ovplyvňuje rýchlosť výstavby a spotrebu materiálu. PORFIX sa ľahko reže, brúsi, frézuje alebo vŕta. Akýkoľvek detail s ním hravo zvládnete.  Naviac pri opracovaní nevzniká takmer žiadny odpad, čo prináša výraznú úsporu materiálu. Veľkou výhodou je rýchla príprava elektroinštalácie v stenách a na strope. Stropný systém PORFIX ako jediný na trhu má pórobetónovú vrstvu na spodnej strane stropných nosníkov (okrem plochy, cez ktorú sú nosníky položené na murive), čo umožňuje jednoduché vytvorenie drážok pre elektroinštaláciu aj na strope.

Šetrné k životnému prostrediu

Ak hľadáte moderné a zdravé bývanie, určite uvažujete o výbere vhodného stavebného materiálu. PORFIX ponúka komplexný stavebný materiál z pórobetónu, ktorý je šetrný k životnému prostrediu, jeho zloženie a výrobné procesy sú nastavené tak, aby ho čo najmenej zaťažovali a naopak, aby čo najviac využívali recyklačné procesy. Medzi požiadavky dnešných staviteľov patrí ekologická nazávadnosť výrobkov, výroba produktov s ohľadom na životné prostredie, zároveň vysoká kvalita bývania a energeticky úspornou stavbou. Všetky produkty PORFIX sú pravidelne monitorované z hľadiska obsahu prírodných rádionuklidov, ekotoxicity a ďalších aspektov nad rámec predpisov a noriem.

Jednoduchá rekonštrukcia

Rekonštrukcie sú častým výberom dnešných staviteľov a mnohokrát ide o pomerne náročné úlohy, ktoré často vedú ku zložitým situáciám. Vďaka tvárniciam PORFIX sa tomu dá predísť a ušetriť tak starosti aj peňaženku. Opracovateľnosť a tvárnosť materiálu PORFIX umožňuje jednoduché a rýchle pripojenie k existujúcim konštrukciám.

Služby a poradenstvo

Uvedomujeme si, že kvalita a rozsah doplnkových služieb, už vo fáze prípravy projektu, sú dôležitými kritériami pri výbere stavebného materiálu. Dobrá rada ušetrí nielen investície, ale aj prevádzkové náklady pri užívaní budovy. Spoľahnúť sa môžete aj na naše bezplatné odborné poradenstvo, spoluprácu na projekte - výpočet spotreby materiálu, založenie stavby, zaškolením na stavbe, alebo za symbolický poplatok aj za zapožičanie profesionálnej pásovej píly. S vašimi otázkami nás môžete kontaktovať na bezplatnej infolinke 800 900 366 alebo na e-mailovej adrese marketing@porfix.sk.

PORFIX vs. tehla

Nižšia hmotnosť, ľahké opracovanie = rýchlosť výstavby
PORFIX vs. tehla
Vyššia hmotnosť, horšie opracovanie

Chcete spočítať spotrebu

Nemusíte byť stavbár, a napriek tomu ľahko zistíte, koľko tvárnic potrebujete. Pre orientačný výpočet použite aplikáciu. Ak potrebujete presné dáta, stačí nám zaslať potrebné podklady. Technik podľa neho pripraví súpis materiálu a odporučí vám vhodný stavebný postup.
Chcete spočítať spotrebu

Najčastejšie otázky

Oplatí sa mi stavať z PORFIXu?

Celkom iste. Časovo aj finančne. Komplexný stavebný systém PORFIX umožňuje stavať veľmi rýchlo a efektívne. Dokáže sa prispôsobiť najnáročnejším detailom, výborne sa opracováva, je ľahký a presný. Vďaka vynikajúcim tepelno-izolačným parametrom pórobetónových tvárnic môžete počítať s úsporami energií okamžite po nasťahovaní. Váš nový či zrekonštruovaný dom poskytne moderné bývanie spĺňajúce všetky normy kvality aj ochrany životného prostredia.

Potrebujem prepočítať spotrebu materiálu a zostaviť kladačský výkres na strop. Ako na to?

Je to jednoduché. Pre výpočet spotreby a zostavenie kladačskoho výkresu na strop nám stačí zaslať projektovú dokumentáciu. Našich technikov budú zaujímať predovšetkým pôdorysy jednotlivých podlaží, rezy miestnosťami a všetky pohľady. Váš záujem na výpočet a zostavenie výkresu nám oznámte prostredníctvom formulára.