Najdôležitejšie je dom dobre založiť

„„V Bojišti si pochvaľuje služby aj materiál PORFIXu““
Najdôležitejšie je dom dobre založiť

Popis realizácie

Na pomerne veternom, otvorenom priestranstve v trutnovskej časti Bojišťa vyrástol počas 2 mesiacov nový rodinný dom. Pre bungalov s podlahovou plochou 300 m2 zvolili majitelia tvárnice PORFIX 500 Premium, predovšetkým z dôvodu vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností a ľahkej opracovateľnosti. Ako hovorí stavbyvedúci, ide o stavebný materiál vyššej hmotnosti (oproti napríklad tvárniciam PORFIX 300), ktorý ale nie je potrebné zatepľovať. Hrubú stavbu vrátane vencov zvládla partia 5 murárov s tým, že založenie nechali na odborníkov z PORFIXu.

„Je lepšie si na tú prvú radu niekomu povedať. Založenie domu je najzákladnejšie, je potrebné premerať uhlopriečky, zachovať rovinu. Keď to neurobíte, bude vás to hnevať vo všetkých radoch, “hovorí stavbyvedúci Stanislav Vyhlíd. Chváli tiež zapožičanie píly, ktoré PORFIX ponúka.

Majitelia využili aj výpočet spotreby materiálu. Vďaka nemu nemuseli riešiť nedostatočné alebo nadbytočné množstvo, po stavbe im ostala len malá hromádka odrezkov. „S PORFIXom sa mi stavalo dobre. Je to rýchle, jednoduché, potrebujete len pílu, ktorú vám požičiajú, urobíte si uhly, nemáte žiadny odpad. Keď príde ďalší zákazník, že si pre svoj dom vybral PORFIX, rád z neho budem zase stavať, “ smeje sa S. Vyhlíd.

Objekt:

Rodinný dom

Lokalita:

Bojiště