Rodinný dom, Markoušovice

„Sme spokojní: Vďaka PORFIX-u sme zhmotnili náš sen“
Rodinný dom, Markoušovice

Popis realizácie

Nikdy nie je neskoro začať odznovu. Šesťdesiatroční manželia si toto príslovie vzali k srdcu a rozhodli sa začať na pomyselných starých kolenách doslova od nuly. Dnes Květa a Jiří Píchovi bývajú v dome s garážou, veľkou dielňou a krytým parkovacím miestom. Po predaji domu v Ostrave si dali postaviť novostavbu neďaleko Krkonôš. Život v obci Markoušovice si nemôžu vynachváliť. Rovnako ako rýchlosť, s akou bol dom pripravený k nasťahovaniu.

"Bol som príjemne prekvapený tempom, akým budova rástla. Hrubá stavba bola dokončená za 3 týždne, sťahovali sme sa po 9 mesiacoch. Vďaka tomu, že tvárnice PORFIX majú veľký objem, náš dom nám rástol pred očami," hovorí Jiří Pícha.

Skôr než sa rozhodli pre pórobetónové tvárnice PORFIX, premýšľali na výhodami či výhodami iných stavebných materiálov. "Tehla je lámavá, drevostavba sa zdá byť v poriadku, ale dlho zreje a mojej manželke sa nepáčili malé okná a málo svetla. Podľa recenzií, ktoré sme si overili, sme nakoniec dospeli k záveru, že ideálnym materiálom pre našu stavbu bude PORFIX," spomína majiteľ domu.

Vybrali si PORFIX 500 Premium, pretože je masívny a nie je potrebné ho zatepľovať. Chvália si tiež aj kvalitne vypracovaný výpočet spotreby stavebného materiálu, a teda minimálny odpad. Pôvodne plánoval Jiří Pícha ušetrené peniaze investovať do motorky. Ako to dopadlo, vysvetľuje vo videu.

Objekt:

Rodinný dom

Lokalita:

Markoušovice